Rzeżączka

Zabiegi czy kosmetyki na cellulit?

Zabiegi czy kosmetyki na cellulit?
5 (100%) 2 Głosów

Wśród wielu metod, za pomocą których kobiety radzą sobie ze skórka pomarańczową, znajdują się specjalne diety, ćwiczenia, kosmetyki na cellulit, a także profesjonalne zabiegi, często stosowane na zasadzie „ostatniej deski ratunku”. Zanim zdecydujesz się na umówienie na taki zabieg, dowiedz się jakie są możliwe, jak przedstawiają się rezultaty, ile to kosztuje oraz czy jest na pewno całkowicie niezbędne. Często okazuje się, że stosowane do tej pory sposoby nie tyle nie przyniosły żadnego efektu, co po prostu były stosowane zbyt krótko, niezbyt systematycznie lub po prostu w nieprawidłowy sposób.

Skórka pomarańczowa – z czym mamy do czynienia?

Cellulit to właściwie nieprawidłowe rozmieszczenie tkanki tłuszczowej, gdzie przyczyna leży w bardzo wielu rzeczach. Może być wodny – i wtedy pochodzi bezpośrednio od problemów z mikrokrążeniem. Zdarza się też nieco trudniejszy do usunięcia cellulit tłuszczowy, wynikający z nadmiaru nienasyconych kwasów tłuszczowych i często powiązany z nadwagą. Cellulit bywa też skutkiem działania żeńskiej gospodarki hormonalnej (nadmiaru estrogenów) albo dziedzicznych skłonności. Często powoduje go zatrzymywanie wody i limfy w organizmie. Nie każdy można zwalczyć, stosując kremy na cellulit. Gdy osiąga on bardzo mocne nasilenie, a dotkniętej nim kobiecie wydaje się, że nic już nie zadziała, można zdecydować się na zabieg w celu zniwelowania go.

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Rodzaje zabiegów na cellulit

Oferta jest dość bogata, a zabiegi różnią się między sobą stopniem ingerencji w ciało. Można spróbować walczyć z cellulitem za pomocą laserów. Zabieg nazywa się cellulaze i polega na umieszczeniu laserów w niewielkich nacięciach ciała – oczywiście pod znieczuleniem. W ten sposób pobudza się też produkcję włókien kolagenowych. W metodzie Vaser Shape wypala się tkankę tłuszczową przy użyciu ultradźwięków, a zabieg noszący nazwę VelaShape to połączenie masażu, podczerwieni i fal radiowych. Istnieją także inne zabiegi – na przykład Venus Freeze, polegający na wytapianiu tkanki tłuszczowej za pomocą specjalnej głowicy. Wszystkie są dedykowane raczej dla kobiet mających cellulit lipidowy. Można jednak zacząć od mniej inwazyjnej i tańszej metody – wybrać odpowiednie kosmetyki na cellulit.

Jaki powinien być dobry krem na cellulit?

Serum Vialise to przykład dobrego serum na cellulit, które działa na wielu frontach. Z jednej strony pomaga w usuwaniu obrzęków i odprowadzaniu limfy oraz wzmacnia naczynia krwionośne. Trudno sobie choćby wyobrazić walkę ze skórka pomarańczową bez użycia środków o podobnym działaniu. Dlatego też postawienie na kosmetyki z zawartością ekstraktu z bluszczu, ruszczyka kolczastego czy z rutyną jest dobrym wyborem. Usprawnianie krążenia przynosi szczególnie spektakularne efekty, gdy cellulit jest spowodowany zatrzymaniem limfy i wody – tak zwany cellulit wodny. Vialise świetnie przyczynia się też jednak do spalania tkanki tłuszczowej, przez zawartość kofeiny oraz guarany. Kremy na cellulit należy stosować cierpliwie i regularnie – to podstawowy klucz do sukcesu.

Czytaj więcej na redukcjacellulitu.pl

2 odpowiedzi do artykułu “Zabiegi czy kosmetyki na cellulit?

  1. Amerykanka

    Kremy na cellulit są obecnie bardzo skuteczne i działają nie tylko na sam cellulit. Zwłaszcza, że często jędrna skóra potrafi niejako „sama” sobie z nim poradzić. Warto spróbować, a nie się zapuszczać 🙂

  2. Hanka

    Spróbować można, ale kremy mają mikroskopijne działanie w porównaniu z zabiegami na cellulit. Wprawdzie są one bardziej inwazyjne ale coś za coś. Jak chcesz się szybko pozbyć cellulitu, to trzeba się trochę poświęcić i zainwestować. Bo wszystko wskazuje na to, że sam krem nie wystarczy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *