Rzeżączka

Upławy z pochwy

Upławy z pochwy
5 (100%) 3 Głosów

Upławy to odbiegająca od normy wydzielina z pochwy,powinniśmy zgłosić się do lekarza jeśli nasze upławy mają nieprzyjemny zapach,dziwny kolor lub konsystencję. To jak wyglądają wydzielina, zależne jest od zmian , które zachodzą w organizmie każdej kobiety. Co miesiąc w układzie hormonalnych zachodzi wiele zmian. Na bieżąco warto kontrolować wydzielane upławy z pochwy, powinny być one zawsze bezwonne, białe lub o kolorze mlecznym. To ile ich jest wydzielanych zależy od dnia cyklu, przed okresem ich ilość się zwiększa. Również podczas stresu,oraz gdy nosimy zbyt ciasną bieliznę, będzie ich więcej. Jednym z pierwszych objawów towarzyszących nieodpowiednim upławom jest pieczenie czy świąd. Odczyn prawidłowej wydzieliny powinien być kwaśny, a ilość jej to około 2 łyżki dziennie.

Najczęstszą przyczyną tych dolegliwości są infekcję intymne (grzybicze, bakteryjne lub mieszane). Niewolno bagatelizować ich objawów, ponieważ nieleczone, w przyszłości mogą wyrządzić nam poważne szkody na przykład trudności z zajściem w ciążę lub nawet niepłodność. Jakich upławów powinniśmy się wystrzegać? Przede wszystkim tych w kolorach żółtych,brązowych,brunatnych. Nie powinny one również przypominać serowatej, grudkowatej konsystencji, takie objawy świadczą bezsprzecznie o chorobie.Bez trudu można je odróżnić od normalne wydzieliny, mogą świadczyć nie tylko o chorobie ale i również alergii. W trakcie infekcji, możemy odczuć dyskomfort podczas stosunku.

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Każdy z kolorów wydzieliny może sygnalizować inny stan chorobowy.

Brązowe upławy występują często przed okresem,mogą być przyczyną zaburzeń hormonalnych, sygnalizują na przykład niedobór progesteronu. Cykl podczas którego występują brązowe upławy jest często bezowulacyjny. Możliwe jest iż taki kolor upławów zauważymy w środku cyklu co związane jest z braniem tabletek antykoncepcyjnych. Wskazują również na szereg innych zaburzeń między innymi na infekcje,choroby przenoszone drogą płciową,nadżerkę szyjki macicy,mięśniaki,polipy w macicy lub na jej szyjce,otarcia warg, uraz dróg rodnych. Brązowa wydzielina może być również sygnałem poważniejszej choroby takiej jak na przykład nowotwór narządów płciowych. Szczególnie jeśli towarzyszą im krwawienia niezwiązane z okresem. Rak ten spowodowany jest infekcją wirusa brodawczaka ludzkiego. Bardzo ważne jest robienie raz w roku cytologi, aby sprawdzać stan naszej macicy.

Żółtawe upławy z pochwy

Żółtawe upławy świadczą nie zawsze o stanie zapalnym. Główną ich przyczyną jest nadżerka szyjki macicy. Powstaje ona na wskutek nie właściwego leczenia stanu zapalnego. Może wystąpić przy niej dotkliwy ból brzucha oraz plamienia pomiędzy miesiączkami. Takie upławy występują także przy zanikowym zapaleniu pochwy jednak najczęściej stwierdzonym u kobiet które właśnie przechodzą menopauzę.

Upławy ropne to bakteryjne zapalenie o bardzo różnym punkcie wyjścia.

Aby wykluczyć prawdopodobieństwo infekcji powinniśmy nosić wygodną bawełnianą bieliznę. Używać płynów do higieny intymne, tak często jak to jest możliwe podmywać krocze i osuszać. Przy okresie, musimy dbać o to, aby wystarczająco często zmieniać tampony. Korzystajmy z wkładek higienicznych, a do prania bielizny używajmy tylko delikatnych środków.

Powinniśmy pamiętać, iż groźne są dla nas wszystkie kontakty seksualne bez zabezpieczenia. To właśnie w taki sposób dochodzi do wielu rodzajów zakażeń bakteriami, wirusami. Należy wziąć to pod uwagę, i używać prezerwatyw, nie tylko aby uniknąć nie chcianej ciąży. Jeśli decydujemy się na współżycie bez prezerwatywy, musimy być pewnie, iż nasz partner jest całkowicie zdrowy i niczym nasz nie zarazi. Uprawianie seksu z wieloma partnerami, jest bardzo groźne dla naszego zdrowia. To właśnie nie odpowiednie upławy mogą być pierwszym sygnałem, iż zaraziliśmy się czymś od swojego partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *