Rzeżączka

Skutki rzeżączki – ciąża

Skutki rzeżączki – ciąża
Zagłosuj

Kobiety i mężczyźni uprawiający seks bez zabezpieczeń wystawiają się na ryzyko zarażenia chorobą weneryczną. Do najczęściej diagnozowanych przypadków zalicza się rzeżączka wywoływana przez bakterię Neisseria gonorrhoeae.
Osoby znajdujące się w grupie podwyższonego ryzyka, powinny zwracać szczególną uwagę na pojawiające się symptomy chorobowe takie jak: wyciek na narządów płciowych, ból podczas oddawania moczu i kontaktów seksualnych a nawet ropne zapalenie gardła.

Do najbardziej zagrożonych zaliczają się zakażone rzeżączką kobiety w ciąży, które podczas porodu mogą zainfekować niemowlę, u którego najczęściej rozwija się zapalenie spojówek. Jednak w trakcie całej ciąży zarażona kobieta zagrożona jest takim ryzykiem jak przedwczesny poród, który może mieć tragiczne konsekwencje. Każda ciężarna kobieta odczuwająca niepojące objawy a mająca świadomość przeżycia przygód seksualnych z niepewnymi partnerami, powinna wykonać test PCR, aby upewnić się, czy jej ciąża nie jest zagrożona. Pozytywny wynik jest sygnałem istniejącego niebezpieczeństwa nie tylko dla niej, ale przede wszystkim dla rozwijającego się płodu. Każdy sygnał zwiastujący objawy przedwczesnego porodu powinien zaalarmować ciężarną kobietę do natychmiastowego zgłoszenia się do szpitala.

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Natomiast kobiety planujące zajść w ciążę powinny najpierw upewnić się czy nie toczy się w ich organizmie choroba zakaźna mogąca zagrozić prawidłowemu rozwojowi ich potomka. Dlatego przed rozpoczęciem starania się o zapłodnienie warto przeprowadzić w domowym zaciszu test PCR i mieć stu procentową pewność stanu swojego zdrowia pod kątem występowania chorób przenoszonych drogą płciową.   Jeżeli doszło już do zapłodnienia, ale kobieta wcześnie zdiagnozuje rzeżączkę umożliwi lekarzom uchronienie jej przed takimi komplikacjami jak objawy porodu przedwczesnego. Wynik testu zabezpieczy kobietę przed problemem, jakim jest ciąża pozamaciczna – objawy, które pomogą w rozpoznaniu to ból w dole brzucha i plamienie z dróg rodnych.

Ciąża pozamaciczna a test ciążowy

Niestety test ciążowy w tym przypadku daje pozytywny wynik tylko w 50 procentach, więc najlepiej udać się do ginekologa na potwierdzenie wskazań testu. Niepokojące objawy ciąży pozamacicznej najczęściej skłaniają kobietę do szukania specjalistycznej pomocy ginekologicznej.

Ciąża pozamaciczna przyczyny

Jest wiele przyczyn zagnieżdżenia się zarodka w jajowodzie lub w jajniku, warto je poznać nim kobieta zajdzie w ciążę, może dzięki temu uniknąć przykrych powikłań a nawet utraty dziecka.

Do najczęściej występujących przyczyn należą:

  • choroby przenoszone drogą płciową takie jak: rzeżączka, chlamydia.
  • zapalenie przydatków, czyli jajników i jajowodów.Gruczolistość macicy.
  • przewlekłe infekcje bakteryjne pochwy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *