Rzeżączka

Rzeżączka a bezpłodność – objawy i leczenie

Rzeżączka a bezpłodność – objawy i leczenie
5 (100%) 1 Głosów

Rzeżączka a bezpłodność objawy i leczenie

Na początku należy wyjaśnić czym tak naprawdę jest rzeżączka jest to choroba zakaźna przenoszona droga płciowa. Wywołuje ją bakteria zwana dwoinkę rzeżączki. Niestety choroba występuje zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Chociaż wywołuje różne konsekwencje, zależne oczywiście od płci. Generalnie rzeżączka atakuje cewkę moczową, okolice odbytu czy gardło. U kobiet objawy tej choroby widać także w szyjce macicy. naturalnie choroba ta jest przenoszona drogą płciową.

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Najbardziej dramatyczną konsekwencją nie leczenia tej choroby jest bezpłodność zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. U kobiet nie leczona infekcja może objąć macice i jajowody, które wywołują zapalenie narządów miednicy. Taki stan zapalny może prowadzić do bezpłodności. Objawy bezpłodności mogą się wydawać banalne dla kobiet bo są to bóle brzucha, ból i krwawienie po stosunku seksualnym czy gorączka i wymioty. Natomiast u mężczyzn nie leczona infekcja prowadzi do zapalenia nadnercza, czyli tam gdzie znajdują się nasieniowody. Naturalnie leczenie bezpłodności wywołanej przez rzeżączkę, nie należy do najłatwiejszych, ale jest do wyleczenia. Oczywiście terapie należy zacząć od pozbycia się z  organizmu bakterii, aby choroba się nie szerzyła. Głównym elementem leczenia są antybiotyki oraz nie wskazany jakikolwiek kontakt seksualny przynajmniej przez 3 tygodnie. praktykuje się aby do terapii zostały włączone te osoby, z którymi zarażony miał kontakt.

Jak wiadomo to może być tylko najgorszy scenariusz, który może się sprawdzić jeśli nie będzie się ostrożnym podczas seksu. Najlepiej używać prezerwatyw podczas stosunku oraz badać się profilaktycznie co jakiś czas.

4 odpowiedzi do artykułu “Rzeżączka a bezpłodność – objawy i leczenie

  1. Gosia

    Jestem w 6 miesiącu ciąży i dwa miesiące temu zaobserwowałam u siebie dziwne objawy. Po szybkim przeszukaniu różnych stron internetowych doszłam do wniosku, że to może być rzeżączka. Kupiłam więc test na rzeżączkę (dla zainteresowanych podaję adres: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/). Bardzo bałam się, że to może być to, zwłaszcza, że ta choroba może zagrażać dziecku. Na szczęście zareagowałam w porę, infekcja nie była bardzo poważna i udało się ją wyleczyć za pomocą środków bezpiecznych dla płodu. Dobrze, że takie testy można kupić na własną rękę, bez tego pewnie byłabym do tej pory leczona na coś innego.

  2. Happysmile

    ja też zamawiałam test z tej strony!! 😀 Jest świetny. Zaoszczędziłam czas na lekarzu, bo pewnie nigdy bym się do niego nie wybrała a tak to kurier mi dostarczył do domu i następnego dnia wysłałam i po 4 dniach już przysłali wyniki 🙂

  3. bestia

    Też ostatnio zauważyłam u siebie takie objawy plamienie i krwawie wtedy gdy nie mam miesiączki. To może być rzeżączka?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *