Rzeżączka

Ropa w gardle jako objaw rzeżączki

Ropa w gardle jako objaw rzeżączki
5 (100%) 2 Głosów

Rzeżączka, jako choroba przenoszona drogą płciową powoduje zakażenie podczas kontaktów seksualnych. Zachorowania dotyczą wszystkich orientacji seksualnych, bakteria Neisseria gonorrhoeae powoduje zarażenie poprzez stosunek pochwowy, odbytniczy oraz oralny. Niepokojące objawy towarzyszące zakażeniu rzeżączką wywołują dolegliwości podczas oddawania moczu zarówno u kobiet jak i u mężczyzn. Ropna wydzielina wydobywa się z pochwy, penisa a w niektórych przypadkach o w obydwu płci obserwowana jest ropa w gardle.

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Namnażanie się chorobotwórczych bakterii trafia na podatny grunt, jakim jest błona śluzowa. Dwoinka rzeżączki dociera do błony śluzowej szyjki macicy, cewki moczowej mężczyzny i błony śluzowej wyściełającej jamę ustną. Dlatego odczuwając niepojące objawy nie tylko ze strony organów płciowych, ale także jamy ustnej takie jak gęsta wydzielina w gardle, trzeba skontaktować się z lekarzem. Aby mieć pewność, z jakim rodzajem zakażenia trzeba się zmierzyć, można wykonać samodzielnie test PCR i mieć pewną świadomość czy doszło do zakażenia rzeżączką czy na przykład inną chorobą weneryczną.

Istnieją potwierdzone przypadki przeniesienia choroby poprzez dłonie, wspólne ręczniki, bieliznę czy środki higieny osobistej. Jednak bakterie w takim środowisku mają niewielkie szanse przeżycia, więc ryzyko zakażenia tą drogą też jest stosunkowo małe. Wielu lekarzy diagnozujących pacjentów zakażonych rzeżączką zauważa narastające przypadki zapalenia gardła (zapalenie migdałków) wywołane przez bakteria Neisseria gonorrhoeae. Ten rodzaj infekcji powoduje uwidacznianie się takiego symptomu jak wydzielina w gardle, pobrane rozmazy potwierdzały, że przyczynę cech chorobowych jest zakażenie rzeżączką. Rozprzestrzenianie się patogenów na cały organizm wywołuje zakażenie ropne w miejscach gdzie występuje śluzówka, dlatego zagrożone są również oczy i jelita.

4 odpowiedzi do artykułu “Ropa w gardle jako objaw rzeżączki

  1. doswiadczony

    Bo rzeżączka w gardle to wcale nie jest taka rzadka sprawa. Zwłaszcza, że najczęściej nikt się tam objawów po prostu nie spodziewa. Tymczasem rzeżączka w gardle czy w innych miejscach jest coraz częściej spotykane niż objawy klasyczne w okolicach sfer intymnych.

  2. nerd

    taką rzeżączkę, która objawia się w gardle też leczy się antybiotykami czy są jakieś domowe sposoby, żeby to wyleczyć?

  3. Ula

    Jeżeli nie jesteś pewna czy masz rzeżączkę polecam najpierw zrobić badanie. Nie musisz nawet iść nigdzie, ja zamawiałam test z drwenerolog.pl i bardzo szybko przysłali mi wyniki. Czekałam tylko kilka dni. Wszystko przebiegło bardzo sprawnie i widać, że dokładnie sprawdzali.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *