Rzeżączka

Przewlekłe zapalenie gardła a rzeżączka

Przewlekłe zapalenie gardła a rzeżączka
Zagłosuj

Rzeżączka zaliczana jest do chorób wenerycznych stwarzających możliwość powikłań wpływających na pogorszenie stanu zdrowia. Osoby uprawiające przygodny seks bez zabezpieczeń są narażone na zarażenie bakteriami Neisseria gonorrhoeae wywołującymi rzeżączkę. Wystąpienie niepokojących objawów wymaga szybkiej konsultacji z lekarzem wenerologiem. Przed wizytą w gabinecie lekarskim warto upewnić się czy nastąpiło zakażenie, skutecznym i pewnym sposobem jest samodzielne wykonanie testu PCR, który z dużą dokładnością potwierdzi lub wykluczy chorobę.

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Niepokojące objawy mogące świadczyć o zakażeniu rzeżączką to:

Mężczyźni:

  • ropny wyciek z cewki moczowej,
  • ostry ból podczas oddawania moczu,
  • bolesny wzwód,
  • ropne zapalenie gardła.

Kobieta:

  • dyskomfort podczas oddawania moczu pod postacią bólu i pieczenia,
  • żółte upławy z pochwy,
  • ból podczas stosunku seksualnego,
  • przewlekłe zapalenie gardła.

Zakażenie gardła powstaje poprzez bezpośredni kontakt z żółtawą cieczą podobną do ropy zawierającą bakterie Neisseria gonorrhoeae, które przenoszą się od partnera seksualnego. Bakterie mające styczność z płynami pochwowymi, błoną śluzową okolic odbytu a następnie z błonami śluzowymi jamy ustnej mogą spowodować ropne zapalenie gardła. Czasami zdarza się, że zakażenie przebiega bezobjawowo i osoba zainfekowana nie ma świadomości toczącego się w jej organizmie procesu rozprzestrzeniania się rzeżączki. Odczuwając ból gardła i trudności z połykaniem chory dochodzi do wniosku, że jest to wirusowe zapalenie gardła. Objawy rzeżączki stwarzające dolegliwości w obrębie gardła występują zwykle kilka dni po doustnym kontakcie (około 7 do 21 dni) z narządami płciowymi zarażonego partnera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *