Rzeżączka

Domowe sposoby na cellulit

Domowe sposoby na cellulit
5 (100%) 1 Głosów

Cellulit jest zmorą wielu kobiet – według medyków ta dysfunkcja skóry dotyka aż 90% z nich. Przyczyny występowania tzw. pomarańczowej skórki nie są jednoznaczne. Mówi się, że za nierównomierne rozkładanie się tkanki tłuszczowej w poszczególnych partiach ciała (najczęściej to brzuch, biodra, uda i pośladki) odpowiedzialne są uwarunkowania genetyczne, zaburzenia hormonalne, niewłaściwa dieta, brak aktywności fizycznej a nawet zbyt obcisłe ubranie.

Z cellulitem kobiety walczą od lat. Od dawna zresztą dostępne są środki, dzięki którym nawet w domowych warunkach można skutecznie niwelować niekorzystne zmiany, wpływające na pogorszenie wyglądu ciała.

Jak usunąć pomarańczową skórkę?

Drodzy czytelnicy! Odpowiadając na Wasze wiadomości do nas - informujemy, że istnieją medyczne badania - testy PCR na wykrycie rzeżączki. Dostepne np. na tej stronie: https://drwenerolog.pl/produkt/test-na-rzezaczke/

Peelingi, maseczki, kremy i masaże to chyba najlepsze sposoby na usuwanie cellulitu. Można wykonywać je samodzielnie, nawet każdego dnia. Co ważne, domowe sposoby mogą być czasochłonne a na efekt będzie trzeba sporo poczekać. Właśnie dlatego kobiety, które chcą ujędrnić skórę ciała w poszczególnych partiach muszą uzbroić się w cierpliwość.

Zdaniem dermatologów najlepszą skutecznością wykazuję się peelingi z fusów kawy z domieszką olejku cynamonowego i oliwki. Skórę należy pocierać kolistymi ruchami nawet co drugi dzień – pierwsze efekty widoczne będą mniej więcej po miesiącu.

Redukcja cellulitu może odbywać się również za pośrednictwem kremów i balsamów o działaniu antycellulitowym. Pamiętajmy jednak, że kosmetyki tego rodzaju pozwalają zapobiegać powstawaniu pomarańczowej skórki bądź przechodzenia w stadium bardziej zaawansowane. W przypadku chęci całkowitego usuwania cellulitu, raczej sobie nie poradzą.

Dużo lepsze okazują się być masaże – istnieją różne techniki, dzięki którym dochodzi do pobudzania przepływu krwi i limfy oraz rozbijania komórek tłuszczowych na drobne cząsteczki, aż do ich całkowitego usunięcia.

Skuteczne zabiegi na cellulit

Warto dodać, że dużo bardziej efektywnym zabiegiem jest endermologia. To również masaż tyle, że mechaniczny, który wykorzystuje specjalne rolki oraz podciśnienie. Takie połączenie sprawia, że uciski są dużo bardziej skuteczne. Zabiegi te wchodzą w zakres medycyny estetycznej nie można ich wykonywać w warunkach domowych. Są natomiast dostępne w dobrych gabinetach dermatologicznych i renomowanych klinikach medycyny estetycznej. Po serii zabiegów, skóra odzyskuje gładkość i niesamowitą jędrność.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *